Nové dveře nebo renovované

Jednoznačná odpověď není možná bez obhlídky, ale obecně lze říci: Kvalitní a atypické dveře renovovat a "papíráky" z hobbymarketů ne, ale otázka je jestli se takové dveře vyplatí vůbec kupovat.

Renovovat nebo koupit nové dveře

S touto otázkou se setkáváme docela často. Jednoznačně odpovědět lze po obhlídce dveří a zjištění jejich stavu. Ale zkusme to alespoň obecně. Jsou situace, kdy opravdu není vhodné dveře renovovat a je rozumnější pořídit dveře zcela nové.

Kdy není vhodná renovace

  • Renovace není vhodná jako provizorní nebo dočasné řešení. To souvisí s deklarovanou dlouhou životností a v tomto případě by to bylo mrhání vašimi prostředky.
  • Pokud jsou dveře napadeny houbou nebo červotočem. Pokud si nejste jisti stavem vašich dveří, využijte naší bezplatné konzultace přímo u vás.

Kvalitní a atypické dveře - renovovat

Zde můžeme jednoznačně renovaci doporučit. Renovace takových dveří vychází cenově výhodněji, než zakázková výroba nových kvalitních dveří. Navíc můžeme říci, že zachovalé jádro dveří již nebude pracovat a nemůže tak docházet například ke zkroucení dveří, jak se občas u nových dřevěných dveří stává. Navíc systém, materiály a technologie renovace dveří byly již od začátku určeny především na tento typ dveří. Je také důležité si uvědomit, že při renovaci není potřeba měnit zárubně, což u nových dveří říci nemůžeme. Takže u atypických a kvalitních dveří můžeme renovaci jednoznačně doporučit.

chci renovovat dveře


Typizované a standardní dveře - to je otázka

V případě standardních rozměrů můžete koupit dveře například v hobbymarketu za pár peněz. Tyto dveře vám zcela jistě nějaký čas vydrží, ale po čase ztrácí barvu a velmi rychle stárnou. V citlivých místech se velmi rychle opotřebují. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, odpovídá ceně, a tak nemůžeme čekat dlouhou životnost.
Takovým dveřím cenově konkurovat s renovací nemůžeme. A také nechceme!

K renovaci dveří a zárubní používáme vysoce kvalitní materiály s dlouhou životností a tomu odpovídá i jejich cena. Je pouze na vašem uvážení, zda koupit dveře levné v hobbymarketu, nebo nechat zrenovovat stávající dveře, které vám mnohem déle vydrží. Rozhodnutí je na vás. My doporučujeme renovaci!

chci renovovat dveře


Chcete vědět víc?

Pokud se chcete dozvědět více o renovaci dveří a zárubní, přečtěte si pár zajímavých článků, které jsme pro vás připravili.

Názory zákazníků

Potřebujete poradit?

Radim Novotný renovace dveří a zárubní

Radim Novotný je vám k dispozici na tel: 603 780 764

Kde renovaci dveří provádíme

Renovaci dveří provádíme v Praze a okolí, Praze západ i východ, v kladně, Mělníku, Slaném

Praha, Praha - západ i východ, Kladno, Slaný, Beroun, Kralupy nad Vltavou, Rakovník, Mělník, Louny a další dle dohody.

Galerie dveří