Nové dveře nebo renovované

Jednoznačná odpověď není možná bez obhlídky, ale obecně lze říci: Kvalitní a atypické dveře renovovat a „papíráky“ z hobbymarketů ne, ale otázka je jestli se takové dveře vyplatí vůbec kupovat.

Renovovat nebo koupit nové dveře

S touto otázkou se setkáváme docela často. Jednoznačně odpovědět lze po obhlídce dveří a zjištění jejich stavu. Ale zkusme to alespoň obecně. Jsou situace, kdy opravdu není vhodné dveře renovovat a je rozumnější pořídit dveře zcela nové.

Kdy není vhodná renovace

  • Renovace není vhodná jako provizorní nebo dočasné řešení. To souvisí s deklarovanou dlouhou životností a v tomto případě by to bylo mrhání vašimi prostředky.
  • Pokud jsou dveře napadeny houbou nebo červotočem. Pokud si nejste jisti stavem vašich dveří, využijte naší bezplatné konzultace přímo u vás.

Kvalitní a atypické dveře – renovovat

Zde můžeme jednoznačně renovaci doporučit. Renovace takových dveří vychází cenově výhodněji, než zakázková výroba nových kvalitních dveří. Navíc můžeme říci, že zachovalé jádro dveří již nebude pracovat a nemůže tak docházet například ke zkroucení dveří, jak se občas u nových dřevěných dveří stává. Navíc systém, materiály a technologie renovace dveří byly již od začátku určeny především na tento typ dveří. Je také důležité si uvědomit, že při renovaci není potřeba měnit zárubně, což u nových dveří říci nemůžeme. Takže u atypických a kvalitních dveří můžeme renovaci jednoznačně doporučit.

Typizované a standardní dveře – to je otázka

V případě standardních rozměrů můžete koupit dveře například v hobbymarketu za pár peněz. Tyto dveře vám zcela jistě nějaký čas vydrží, ale po čase ztrácí barvu a velmi rychle stárnou. V citlivých místech se velmi rychle opotřebují. Materiál, ze kterého jsou vyrobeny, odpovídá ceně, a tak nemůžeme čekat dlouhou životnost.
Takovým dveřím cenově konkurovat s renovací nemůžeme. A také nechceme!

K renovaci dveří a zárubní používáme vysoce kvalitní materiály s dlouhou životností a tomu odpovídá i jejich cena. Je pouze na vašem uvážení, zda koupit dveře levné v hobbymarketu, nebo nechat zrenovovat stávající dveře, které vám mnohem déle vydrží. Rozhodnutí je na vás. My doporučujeme renovaci!

Podívejte se na pár ukázek renovace

Potřebujete poradit?

Napište nám na info@renovace-novotny.cz, nebo nám zavolejte na tel 603 780 764. Odpovědět na Vaše dotazy je připraven Radim Novotný specialista na renovace dveří a zárubní.

A co na to říkáte vy naši zákaznící

Chtěli bychom firmě Renovace-Novotný poděkovat za profesionálně odvedenou práci. Od prvního kontaktu až k fakturaci vše proběhlo bez problémů. Velmi si ceníme rychlé a vstřícná komunikace při dojednání zakázky, osobní přístup, jasnou domluvu. Výsledek dopadl dle termínu, ceny a předčil naše čekávání. Vřele doporučujeme.
Uživatel 115852

S firmou pana Novotného jsem byla velice spokojená, příjemné jednání, pěkně odvedená práce i dodržení slíbeného termínu.
Jarka Jordakova

S firmou pana Novotného jsem byl velmi spokojený.Dodrželi všechny termíny,skvěle odvedená práce za slušnou cenu.Mohu jenom doporučit. Bauer -Kladno
Miroslav Bauer

I já se přidávám ke skupině velmi spokojených zákazníků. Vchodové dveře do bytu jsou velmi pěkně zrenovované. Výsledek předčil očekávání. Trochu jsem se obával renovaci starých zárubní. Výsledek ale vypadá velmi profesionálně a esteticky. Pan Novotný je profík a sympaťák, stejně jako jeho kolega. Vstřícné jednání, jasná domluva, na kterou je spoleh. Všem doporučuji renovaci dveří jakožto nejrychlejší a nejjednodušší cestu k nejhezčím dveřím v domě Díky!
Jiří Herget